03 жовтня 2019 р. експерти ГС «Експертна Міжгалузева Асоціація України» взяли участь у семінарі з впровадження компоненту «Професійні кваліфікації» Проекту «Реформи у сфері енергоефективності в Україні», що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) за дорученням Уряду Німеччини.
Тішить нарешті звернення більш серйозної уваги фахівців до необхідності упорядкування роботи стосовно професійних кваліфікацій в сфері енергоефективності. Формування єдиної системи підготовки спеціалістів, уніфікація стандартів оцінювання та розрізнення цих процесів у часі та по суб’єктах виконання, а також запровадження інструменту акредитації до центрів оцінювання — є невідкладними вимогами часу.
3аступник голови Національного агентства кваліфікацій Володимир Ковтунець відповів на питання учасників заходу стосовно повноважень та першочерговості заваднь НАКу у сфері професійних кваліфікацій, зокрема, у напрямку енергоефективності. Основою кваліфікацій в Україні є Національна рамка, а всі дії в цій сфері мають регулюватися законом «Про Національну систему кваліфікацій».
Компонент «Професійні кваліфікації» має на меті створення потенціалу для підготовки кваліфікованих фахівців для сфери енергоефективності.
Основними завданнями цього компоненту є:
- адаптація та поширення кращих міжнародних практик та навчальних матеріалів для різних цільових груп: студентів професійних навчальних закладів, молоді, школярів;
- створення на базі українських університетів трьох Енерго- Інноваційних Хабів, які стануть осередком новітніх знань, демонстрації новітніх матеріалів, технологій та обладнання в сфері енергоефективності, платформою для навчальних та просвітницьких заходів в сфері енергоефективності, центром знайомства та комунікації роботодавців та потенційних працівників.